I Mazurska Noc Kabaretowa 1999r
„CO KAŻDY SATYRYK WIEDZIEĆ POWINIEN”

Odbyła się w 1999 roku we współpracy z Telewizją Polską i spotkała się z dużym entuzjazmem. Od początku staraliśmy się stworzyć imprezę tematyczną i dobrać repertuar  tak, aby kabareton tworzył swoistą  całość i był oparty na myśli przewodniej, wokół której rozwija się akcja wydarzeń i której dotyczą skecze i piosenki.

II Mazurska Noc Kabaretowa 2000r.
„GDZIE JEST WIELKI MISTRZ”

Druga impreza z cyklu była związana z rocznicą Bitwy pod Grunwaldem i nosiła znamienny tytuł. Publiczność została zaskoczona żywym obrazem przedstawiającym obraz Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”, w którym uczestnicy odbywających się w tym samym czasie Warsztatów Kabaretowych, zostali upozowani na słynne postaci z obrazu. Prezentacja została przygotowana  przez Michała Tarkowskiego i dała zachwycający efekt. W 2000 roku pierwszy raz Mazurska Noc Kabaretowa była emitowana na żywo przez TVP2.

III Mazurska Noc Kabaretowa 2001r.
„BABY GÓRĄ!”

Jak sam tytuł wskazuje była, oprócz pokazu najlepszych skeczy kabaretowych minionego roku, prezentacją  kobiet związanych z satyrą.

IV Mazurska Noc Kabaretowa 2002r.
„W DROGĘ!”

Kabareton osnuty wokół specyficznej podróży po kabaretowych klimatach. Wtedy także rozpoczął się trwający przez kilka lat trend polegający na łączeniu kabaretu z muzyką popularną. W 2001 roku kabareton zakończył występ niezwykle popularnego wówczas zespołu „Ich troje”.
Mieliśmy dość wyjątkową sytuację, gdy w kabaretonie występuje zespół będący kilka chwil wcześniej przedmiotem parodii kabaretowych.

V Mazurska Noc Kabaretowa 2003r.
„ŚMIEJ SIĘ KIBICU”

Piąta edycja imprezy była faktycznie Mazurską Olimpiadą Kabaretową. Trenerem zawodników był oczywiście związany z PAKĄ od lat Piotr Bałtroczyk, a wśród gości był legendarny Jan Tomaszewski i inni znani sportowcy.

VI Mazurska Noc Kabaretowa 2004r.
„K – JAK KABARET”
Kolejny kabareton w reżyserii K. Jaślara z „Golec orkiestrą” na zakończenie.

VII Mazurska Noc Kabaretowa 2005r.
„KABARET BEZ GRANIC”

Kabarety Afera, Ciach, Grupa Mo Carta, Made in China, Jurki, Rak, Elita, Formacja Chatelet i Pod Wyrwigroszem, Ireneusz Krosny, Krzysztof Piasecki, Robert Rozmus, Ela Duda, Tomasz Szwed, Andrzej Cierniewski i Gabi Gold – to gwiazdy VII Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Gospodarzem wieczoru był Artur Andrus, któremu pomagał – także wokalnie – Paolo Cozza. Muzyczną gwiazdą imprezy był zespół Blue Cafe.
Reżyserem kabaretonu zostaje związana z PAKĄ od wielu lat Beata Harasimowicz. W 2005 roku koncert zakończył zespół Blue Cafe, którego ówczesna wokalistka, Tatiana Okupnik rozpoczynała swoją karierę śpiewając w Teatrze Chichot2 podczas jednego z Przeglądów Kabaretów PAKA.

VIII Mazurska Noc Kabaretowa 2006r.
„MISJA SÓJKA”

Tematyka kabaretonu nawiązująca do znanej „sójki wybierającej się za morze” z recitalem finałowym zespołu „Leszcze” wg autorskiego i udanego! Scenariusza Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju.
Wystąpili m.in.:
Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru, Artur Andrus, Grzegorz Halama, Słuchajcie, Jurki, Dno, Łowcy.B, Formacja Chatelet, laureaci XXII Przeglądu Kabaretów Paka: Neo-nówka, Limo, Kabaret Młodych Panów, Smile, uczestnicy XVI Warsztatów Kabaretowych oraz: Jacek Fedorowicz, Stanisław Tym i Zofia Merle, Sidney Polak, Kabaret pod Wyrwigroszem

IX Mazurska Noc Kabaretowa 2007r.
„DWÓJKI, PARY, DUETY”

Wracamy do tradycyjnej formy kabaretonu rezygnując z gwiazd muzyki pop.
Kluczem do tegorocznego kabaretonu w Mrągowie będzie magiczna cyfra 2. Ponieważ to właśnie 2, a nie 7, czy 13 jest cyfrą najważniejsza i prawdziwie magiczną. To dzięki   dwójce świat posuwa się do przodu. Każdy potrzebuje pary, powstaliśmy z połączenia dwóch elementów: męskiego  i żeńskiego, jin i yang. Mamy dwoje oczu, dwie ręce, dwie nogi. Najlepszy model rodziny to 2 + 2. Podwójne whisky to zawsze lepiej niż pojedyncze. W duecie lepiej się śpiewa niż pojedynczo. Nawet – jak zauważyli Starsi Panowie – „jeżeli kochać to nieindywidualnie, jeżeli kochać to tylko we dwóch”
wystąpili:
Kabaret Moralnego Niepokoju, Neo-Nówka, Kabaret pod Wyrwigroszem, Grupa MoCarta, kabaret DNO, Kabaret Młodych Panów (laureat I nagrody – PAKA 2007), kabaret Słuchajcie, Stanisław Tym i Zofia Merle, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Piasecki, Olga Bonczyk, Jacek Stachurski, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Jamróz, Dorota Wellman i Macrin Prokop, Jacek Ziobro
Gość muzyczny: STACHURSKY

X MAZURSKA NOC KABARETOWA, 5-6 lipca 2008
„Rodzinna i dziesiąta Mazurska”
„RODZINA RZĄDZI”

To kolejna nowość. Impreza trwa dwa dni, a w jej ramach oglądamy znakomitą „Wakacyjną Filharmonię Dowcipu Waldemara Malickiego”.
Jest z nami przez całe życie, a w tym razem także podczas Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Rodzina, bo o niej mowa, potrafi być prawdziwym źródłem radości. Zwłaszcza, gdy jej problemy, wady i zalety oraz śmieszności ogląda się na scenie w wykonaniu znanych i lubianych kabareciarzy. W tym roku wystąpili: Roman Żurek i kabaret Neo-Nówka w roli prowadzących, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Młodych Panów, Łowcy.B, Sonia Bohosiewicz, Formacja Chatelet, Paranienormalni, Ani Mru Mru, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Jacek Fedorowicz, Kabaret „Słuchajcie” i laureaci tegorocznej PAKI. Całość programu przygotowała ekipa Stowarzyszenia PAKA I  2 Programu TVP. „Na Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie spotkaliśmy się juz po raz 10-ty. Z okazji tego małego jubileuszu udowodniliśmy widzom, że nasza kabaretowa rodzina trzyma się mocno, nadal „rządzi” naszym uśmiechem i chce dostarczać Polakom godziwej, nowoczesnej rozrywki na poziomie”.
Drugi dzień imprezy to show muzyczno – satyryczne WAKACYJNA FILHARMONIA DOWCIPU. Niezwykłe widowisko Waldemara Malickiego i Jacka Kęcika łączące wyrafinowany żart z zaskakującymi aranżacjami utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Waldemar Malicki przy fortepianie, Bernard Chmielarz za pulpitem dyrygenta oraz orkiestra zapewnili rozrywkę na najwyższym poziomie.

XI MAZURSKA NOC KABARETOWA, 3-4 lipca 2009
„Hello Poland”

Kabareton dotyczył tematyki emigracyjnej i rzekomego wówczas przyjazdu Baracka Obamy do Polski, a gospodarzem programu był Kabaret Młodych Panów.
Mazurska Noc Kabaretowa rozpoczęła się 3 lipca (piątek)- Wakacyjną Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego, gdzie humor został przemyślnie spleciony z wirtuozerią gry na fortepianie. Gośćmi specjalnymi byli Jacek Fedorowicz i Zenon Laskowik. 4 lipca w sobotę podczas tradycyjnego kabaretonu”Hello Poland” zobaczyliśmy jak co roku najlepsze polskie kabarety. Scenariusz tegorocznej edycji MNK był częścią polsko-amerykańskiej umowy offsetowej i był objęty międzynarodową tajemnicą. Możemy Was jednak zapewnić, że byliśmy w stałym kontakcie ze stroną amerykańską i wystąpiliśmy do ambasady amerykańskiej ze stosownymi pismami. Wizy otrzymali m.in.: Kabaret Moralnego Niepokoju, Neo-Nówka,  Formacja Chatelet, Limo, Grupa MoCarta, Ireneusz Krosny, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Kabaret Skeczów Męczących i inni, w tym wiele niespodzianek.

XII MAZURSKA NOC KABARETOWA, 17 lipca 2010
„Tropiciele talentów”

Zdominowany został przez łowców talentów, a Robert Górski i Mikołaj Cieślak  z Kabaretu Moralnego Niepokoju podczas kabaretonu poszukiwali najbardziej uzdolnionych w kraju, co było oczywiście pretekstem do układu tzw. ramówki i wyboru skeczów i wykonawców.
Czy trzeba mieć talent, aby tworzyć dobrą satyrę? Oczywiście! I to najlepiej talent odkryty, pokazany publiczności. O tym była XII Mazurska Noc Kabaretowa. Zobaczyliśmy jak cały  świat kabaretowy jedzie w Polskę szukać różnych ciekawych  talentów. I jak  znajduje, nie zmuszany przez zalew różnego rodzaju zagranicznych „talent show”, osobowości prawdziwe, a nie sztucznie kreowane.
Na scenie w Mrągowie udowodniliśmy, że polscy artyści mają się czym pochwalić, a kabareciarze pokazali takie umiejętności, o których się widzom nawet nie śniło. Dla każdego coś było. Wielbiciele klasyki słuchali Grupy Mo Carta, ci, którzy uwielbiają humor absurdalny obejrzeli występ Łowców.B. Dla fanów żywiołowości na scenie wystąpili kabaret Smile, Dno i Kabaret Skeczów Męczących, zwolennicy tradycyjnej formy kabaretowej zobaczyli Konia Polskiego – pierwszy raz w Mrągowie, Kabaret pod Wyrwigroszem,  Kabaret Młodych Panów i kabaret Czesuaf. Miłośnicy pięknych pań zachwycali się występem Sonii i Mai Bohosiewicz oraz Katarzyny Zielińskiej. Byli także laureaci PAKI kabaret Chyba i Nowaki. Zespół taneczny Squad ubarwił całe wydarzenie, a muzycznie całości towarzyszył The Jobbers. Wszystko w najlepszym stylu, gatunku i wykonaniu. I wszyscy bardzo utalentowani!
Całość poprowadzili i dowcipnym komentarzem okraszali panowie, których nie trzeba przedstawiać wielbicielom satyry: Robert Górski i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju.
Ten kilkugodzinny koncert zrealizowany został i pokazany na żywo, tradycyjnie przez Telewizyjną Dwójkę.

XIII MAZURSKA NOC KABARETOWA, 9 lipca 2011
„W górę smyki!”

Gospodarzami i pomysłodawcami tej edycji była Grupa MoCarta, prowadzącym Artur Andrus
W tym roku mogliśmy się cieszyć udziałem w imprezie takich tuzów jak: GRUPA MO CARTA, która była także autorem scenariusza, kabarety HRABI, ŁOWCY.B, LIMO, SMILE, ELITA I LIQUIDMIME – laureata tegorocznej PAKI. Zobaczyliśmy też IRENEUSZA KROSNEGO, ARTURA ANDRUSA, MARIANA OPANIĘ, a także Alicję Węgorzewską, Zbigniewa Wodeckiego, Macieja Miecznikowskiego, Piotra Bukartyka, zespoły Motema Africa  i orkiestrę Kukla Band. Prowadzenie – Artur Andrus.

XIV MAZURSKA NOC KABARETOWA, 14 lipca 2012

Odbyła się w nowej, atrakcyjnej formule. Trzech gospodarzy, trzy różne kabaretowe światy, premierowe skecze i jak zwykle atrakcyjne widowisko. Wystąpili między innymi: Kabaret Młodych Panów, Łowcy.B, Limo, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Andrzej Grabowski, Nowaki, RAK, Jurki, Tomasz Jachimek, Kacper Ruciński i inni. Oprawa myzyczna: zespół „The Jobbers”.

XV JUBILEUSZOWA MAZURSKA NOC KABARETOWA, 13 lipca 2013

W tym roku program Mazurskiej Nocy Kabaretowej został podzielony na 4 części z których każdą poprowadził inny artysta:  Artur Andrus, Ireneusz Krosny, Marcin Daniec i Kacper Ruciński zaprosiliśmy także kabarety: Jurki, Nowaki, Łowców.B, Kabaret Skeczów Męczących i Kabaret pod Wyrwigroszem.  A na okrasę najlepsi z najmłodszych satyryków naszego kraju- laureaci 29. PAKI! Dodatkowo wszystko pięknie muzycznie oprawił Marcin Partyka z zespołem The Jobbers.

XVI Mazurska Noc Kabaretowa czyli Sport seks i rekreacja, 19 lipca 2014

Trzy częściową  noc kabaretową w tym roku prowadził Kabaret Ani Mru Mru, każdy z Panów miał pod opieką jeden z tematów i jedną z części. Oprócz liderów publiczność mogła zobaczyć : kabarety Limo i Smile, Jurki i Nowaki, K2 i Kabaret Młodych Panów, a także Świerszczychrząszcz , Ireneusza Krosnego i Kacpra Rucińskiego. Muzycznie całość oprawił Marcin Partyka z zespołem The Jobbers.

XVII Mazurska Noc Kabaretowa, 11 lipca 2015

W tym roku gospodarzami imprezy był kabaret Smile, a cały program oparty był na charakterystycznych postaciach znanych z programu wspomnianego kabaretu : Merlin i Bożenka. Wszystko odbyło się w konwencji programu telewizyjnego oglądanego przez przeciętnego widza.
Artyści zaprosili do programu kabarety: Ani Mru Mru, Jurki, kabaret Młodych Panów, Fair Play Crew a także Ireneusza Krosnego, Marcina Dańca i Ewę Błachnio.
W imprezie wziął także udział zespół muzyczny Sukces z Mrągowa pod kierownictwem Agaty Dowhań.

XVIII Mazurska Noc Kabaretowa, 8 lipca 2016

Zaprosiliśmy doświadczonych scenicznie wykonawców, pełnych emocji i radości życia, którą zechcą się podzielić z kochającymi lato, Mazury i kabaret – czyli z naszą znakomitą publicznością. Ale także i młode wschodzące gwiazdy polskiej sceny kabaretowej – nagrodzone podczas tegorocznego Przeglądu Kabaretów PAKA. Mężczyźni inteligentni, dowcipni, zabawni, znakomicie tańczący – wszyscy nieodparcie przystojni! Do tego kilka niezwykłych, temperamentnych kobiet. Przyjadą z Lublina, Cieszyna, Krakowa, Tychów, Białegostoku, Zielonej Góry, Krakowa, Wrocławia i Warszawy czyli można powiedzieć z całej Polski po to, by pokazać swoje najlepsze i najnowsze skecze. Na deskach najpiękniejszego amfiteatru w Polsce zobaczyliśmy: SMILE, KABARET MŁODYCH PANÓW, ŁOWCÓW.B, IRENEUSZA KROSNEGO, KRZYSZTOFA PIASECKIEGO, FAIR PLAY CREW, KABARET K2, KABARET CHYBA I LAUREATÓW 32. PAKI. Nowością i niespodzianką były wyjątkowe duety czyli: KATARZYNA ZIELIŃSKA Z MARZENĄ ROGALSKĄ. Wszystko zaś w znakomitej oprawie muzycznej przygotowanej przez MARCINA PARTYKĘ I ZESPÓŁ THE JOBBERS.

XIX Mazurska Noc Kabaretowa „Na fali”, 8 lipca 2017

Mazurska Noc Kabaretowa zawsze była i jest „na fali”: na fali młodości (bo jej trzonem zawsze były i są młode kabarety, laureaci PAKI), na fali sukcesu (bo ten kabareton wylansował i lansuje wiele karier takich gwiazd jak: Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru, Smile, Kabaret Młodych Panów i wielu innych artystów), na fali przemian (tu powstały i powstają nowe trendy i gatunki: prowadzenie autorskie, skecze wspólne, covery w nowych zaskakujących interpretacjach itd.). I wreszcie na fali pięknego mazurskiego jeziora Czos, które powoduje, że MNK jest jedyna i niepowtarzalna – artyści kochają tu występować, a widzowie kochają ich oglądać w amfiteatrze i przed telewizorami. Emisję na żywo z Mazurskiej Nocy Kabaretowej przeprowadziła TV Puls. ZAPROSZENI WYKONAWCY: ANI MRU-MRU, ARTUR ANDRUS, JERZY KRYSZAK, IRENEUSZ KROSNY, KATARZYNA PAKOSIŃSKA, KABARET POD WYRWIGROSZEM, EWA BŁACHNIO I MUZIKANTY, FORMACJA CHATELET, CIACH, JURKI, ANTONI GORGOŃ GRUCHA. Laureaci 33. Przeglądu Kabaretów PAKA – Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. OPRAWA MUZYCZNA: MARCIN PARTYKA & THE JOBERS. Reżyseria i współpraca scenariuszowa: Beata Harasimowicz.

XX Mazurska Noc Kabaretowa “Niech żyje widz!”, 7 lipca 2018

Mazurska Noc Kabaretowa od zawsze była organizowana z myślą o widzach, dlatego Jubileuszowa XX Mazurska Noc Kabaretowa odbyła się pod hasłem “Niech żyje widz!”. Widzowie zobaczyli wyjątkowe osobowości mazurskiej sceny: Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru-Mru, Kabaret pod Wyrwigroszem, Paranienoralnych i Jerzego Kryszaka w innym niż na co dzień wydaniu. Niezwykły ruch sceniczny zaprezentowała formacja Fair Play Crew. Dodamy do tego Artura Andrusa i Grupę Mo Carta w szczytowej formie oraz znakomitych prowadzących – w tej roli sprawdzony duet: Marcin Wójcik (Ani Mru-Mru) i Robert Górski (Kabaret Moralnego Niepokoju). Nie zabraknie laureatów ostatnich lat Przeglądu Kabaretów PAKA: pojawi się Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn oraz Grzegorz Dolniak. OPRAWA MUZYCZNA: MARCIN PARTYKA & THE JOBERS. Reżyseria: Beata Harasimowicz.

XXI Mazurska Noc Kabaretowa “Mazurska jest kobietą!”, 6 lipca 2019

W tym roku odsłoniliśmy od dawna ukrywaną prawdę…. Mazurska jest kobietą! I to właśnie różne jej oblicza zaprezentowaliśmy na deskach Amfiteatru w Mrągowie. Było energetycznie, bo kto potrafi tyle wykrzesać z siebie siły witalnej jeśli nie płeć piękna? Było komicznie – bo czy jest coś równie zabawnego jak kobieta szukająca czegoś w torebce? Jednym słowem było świetnie.

W magiczny kabaretowy świat przenieśli nas: Paranienormalni, Ani Mru-Mru, Neo-Nówka, FiFa-RaFa, Kałasznikof, Ewa Błachnio, Katarzyna Pakosińska, Aleksandra Szwed, Olga Łasak kabaret Chyba oraz Czołówka Piekła – Laureaci 35. PAKI. Oprawę muzyczną przygotował niezastąpiony Marcin Partyka z zespołem The Jobers oraz zespół Żarówki. Całość była transmitowana przez Telewizję POLSAT.

XXII Mazurska Noc Kabaretowa, 10 lipca 2021

Po niespodziewanej przerwie, wywołanej pandemią COVID-19, z wielką radością spotkaliśmy się z Wami, Drodzy Widzowie, na 22.Mazurskiej Nocy Kabaretowej.

Na jedną jedyną noc, scena amfiteatru nad jeziorem Czos w Mrągowie zamieniła się w błyszczący klubowy parkiet klubu disco z lat 80-tych i 90-tych. Razem z Wami odreagowywaliśmy stres minionego roku i wspólnie tańczyliśmy, śmialiśmy się i bawiliśmy. To była beztroska impreza w neonowym klimacie disco!

W magiczny kabaretowy świat przenieśli nas: Paranienormalni, Artur Andrus, Kabaret Chyba, Kabaret Jurki, Katarzyna Bujakiewicz, Katarzyna Pakosińska, Łukasz Rybarski YES 🙂 oraz Artyści z Kabaretu pod Wyrwigroszem: Beata Rybarska i Andrzej Kozłowski, Kabaret Kałasznikof, Kabaret Malżeński, Antoni Gorgoń-Grucha.

Do zabawy porwał nas szalony duet prowadzących: Agnieszka Litwin z Kabaretu Jurki i Piotr Gumulec z Kabaretu Chyba. Oprawę muzyczną przygotował niezastąpiony Marcin Partyka z zespołem The Jobers. Całość była reżyserowana przez Beatę Harasimowicz i transmitowana przez TV PULS.